Biuletyn Informacji Publicznej
Urząd Gminy Nieborów

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • epuap
  • Mapa Gminy
  • Punkty nieodpłatnego poradnictwa

Przejdź do: www.nieborow.pl

Treść strony

Petycja

Miejsce Dzierzgów dnia 25.12.2020

Iwona Wach

Dzierzgów 46

99-418 Bełchów

e-mail: iwona77wach@gmail.com

Przewodniczący / Przewodnicząca Rady Gminy  Krzysztof Osóbka

Sz. P. Krzysztof Osóbka

Adres: Gmina Nieborów

PETYCJA

Działając zgodnie z artykułem 63 Konstytucji RP oraz ustawą z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach dających nam prawo do składania petycji w interesie publicznym, a także artykułem 18b ustawy o samorządzie gminnym wzywam Radę Gminy Nieborów do rozpatrzenia poniższej petycji i pilnego przyjęcia uchwały o poniższej treści.

UCHWAŁA

Zgodnie z artykułem 32 Konstytucji RP wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. W związku z powyższym za niedopuszczalne uważam jakiekolwiek działania władz międzynarodowych, krajowych, czy lokalnych wykluczające społecznie mieszkańców gminy Nieborów z powodów rasowych, religijnych, medycznych, czy sanitarnych. Działania rozumiem jako regulacje prawne, a także wywieranie medialnej czy społecznej presji na urzędników, funkcjonariuszy, przedsiębiorców, lokalne społeczności czy wspólnoty wyznaniowe zachęcające do jakiejkolwiek segregacji mieszkańców gminy  Nieborów.

Jednocześnie przed rozpoczęciem zapowiadanych przez Rząd RP masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-COV-2 planowanych od 2021 r., których eksperymentalnymi biorcami mają być mieszkańcy gminy Nieborów, uznaje za zasadne i nieodzowne, by Rząd RP uzyskał pisemne gwarancje ze strony producentów szczepionek, że w przypadku jakichkolwiek powikłań gotowi są oni przyjąć i ponieść wszelkie koszty prawne i finansowe wystąpienia niepożądanych odczynów i powikłań poszczepiennych. Stanowisko to uzasadniam artykułem 39 Konstytucji RP zabraniającej poddawania obywateli eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

Z poważaniem,

Iwona Wach

 

Wyrażamy zgodę na ujawnianie na stronie internetowej moich danych osobowych oraz administrowanie moimi danymi zgodnie z przepisami RODO.

Metryka

  • data wytworzenia: 2020-12-25
  • opublikował: Paweł Tartanus
    data publikacji: 2020-12-31 12:42

« wstecz

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 23172
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2022-10-28 13:18:38